Pokrętła radełkowane z trzpieniem, służące jednocześnie do pozycjonowania, blokowania i zaciskania

Firma Ganter, specjalizująca się w produkcji standardowych elementów do maszyn i urządzeń, rozszerzyła swoją ofertę o nowe pokrętła radełkowane.

Nowy produkt o oznaczeniu GN 7336 charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem oraz zwartym kształtem (bez zagłębień na tylniej stronie pokrętła). Wykonany jest z technopolimeru na bazie poliamidu (PA), wzmocnionego włóknem szklanym. Na specjalne życzenie istnieje możliwość wykonania zaślepki w różnych kolorach łącznie z nadrukiem. Wtopki gwintowane zrobione są ze stali ocynkowanej, poddanej pasywacji niebieskiej lub ze stali nierdzewnej.

Pokrętła radełkowane GN 7336

Pokrętła radełkowane w podstawowej wersji (GN 7336) posiadają sześciokątną nakrętką lub śrubę, wtłoczoną mechanicznie w radełkowane pokrętło.

Firma Ganter rozbudowała grupę pokręteł o pokrętła radełkowane z trzpieniem ustalającym GN 7336.7 i GN 7336.8, są one używane wszędzie tam gdzie wymagane jest jednoczesne pozycjonowanie, blokowanie i zaciskanie.

Ruch osiowy pokrętła (odciąganie) wycofuje trzpień z pozycji wysuniętej wbrew sile sprężyny, a pokrętło dzięki elementowi sześciokątnemu pozwala na zaciskanie i zwalnianie.

Pokrętła radełkowane z trzpieniem GN 7336.8 są ulepszoną wersją pokręteł z trzpieniem ustalającym GN 7336.7. Stosuje się je również do zabezpieczania i pozycjonowania elementów. Konstrukcja mechanizmu blokującego zapobiega przypadkowemu wycofaniu trzpienia. W celu jego odblokowania należy najpierw odkręcać pokrętło (do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia), po czym je odciągnąć – FUNKCJA BEZPIECZEŃSTWA

Linki do stron katalogowych ze szczegółowymi danymi technicznymi znajdują się poniżej:

Autor: Eligiusz Glass
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:
Nowy katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)
lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)