uchwyt funkcyjny EBR-PN

Uchwyt funkcyjny z pneumatycznym zaworem rozdzielającym – seria EBR.150-PN

Nowość Elesa+Ganter Uchwyt EBR150-PN to nowatorskie rozwiązanie będące połączeniem uchwytu z zaworem rozdzielającym sterowanym mechanicznie (Rys. 1). Produkt ten dedykowany jest do aplikacji i urządzeń, w których operowanie uchwytem i sterowanie zaworem pneumatycznym musi być wykonywane jednocześnie. uchwyt funkcyjny EBR-PN Rys.1 EBR.150-PN – uchwyt ze sterowaniem pneumatycznym Nowy uchwyt funkcyjny zbudowany jest na bazie dobrze znanego uchwytu EBP.B. w stylizacji Ergostyle. Zasadnicza konstrukcja uchwytu EBR.150-PN wykonana jest z bardzo wysokiej jakości poliamidu wzmacnianego włóknami szklanymi. Powierzchnia charakteryzuje się bardzo eleganckim, matowym wykończeniem. Elementy montażowe, w postaci mosiężnych wtopek zapewniają maksymalną sztywność i żywotność zamocowanego uchwytu.

Najistotniejszym elementem całej konstrukcji jest pneumatyczny zawór rozdzielający sterowany mechanicznie, tj. za pomocą przycisku wbudowanego w uchwycie. Konstrukcja zaworu oparta jest na trzech złączach pneumatycznych, przystosowanych do współpracy z przewodami pneumatycznymi o średnicy 4mm. Ze względu na zasadę działania uchwyt EBR.150-PN występuje w trzech wariantach:

  • EBR-PN-3/2-NO: zawór pneumatyczny jest normalnie otwarty. Wciśnięcie przycisku odcina napływ powietrza i powoduje odpływ powietrza do atmosfery.

uchwyt funkcyjny EBR-PN-3/2-NO

  • EBR-PN-3/2-NC: zawór pneumatyczny jest normalnie zamknięty a odpływ powietrza do atmosfery otwarty. Wciśnięcie przycisku powoduje odcięcie odpływu i jednocześnie napływ powietrza

uchwyt funkcyjny EBR-PN-3/2-NC

  • EBR-PN-5/2: Uruchomienie przycisku przełącza jednocześnie napływ i odpływ powietrza pomiędzy dwoma dostępnymi przyłączami.

uchwyt funkcyjny EBR-PN-5/2 Parametry techniczne samego zaworu uchwytu EBR.150-PN przedstawiono w poniższej tabeli.

Parametry techniczne
Czynnik zasilający Filtrowane powietrze
Ciśnienie pracy 2 ÷ 10 bar
Temperatura pracy -20° ÷ +80°C: suche powietrze 0° ÷ +80°C: powietrze z olejem
Swobodny wydatek powietrza 130 Nl/min (6 bar, swobodny wypływ)
Siła uruchamiająca zawór 22 N (niezależnie od ciśnienia pracy)
Nominalna średnica przepływu powietrza
  • 2.5 mm

Nowe uchwyty funkcyjne EBR.150-PN z pneumatycznym zaworem rozdzielającym to rozwiązanie dedykowane do wszystkich urządzeń, gdzie głównym źródłem zasilania i sterowania jest sprężone powietrze. Świetnie nadaje się jako kompaktowe rozwiązanie do sterowania funkcjami i poszczególnymi opcjami maszyny. Docelowe zastosowania dla nowego uchwytu EBR.150-PN to przede wszystkim te aplikacje, w których operator urządzenia odpowiada za uruchomienie poszczególnych narzędzi, jak np. urządzenia montażowe, pakujące itp. Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Autor: Stefan Lewandowski Redakcja: Elesa+Ganter Polska Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w katalogach papierowych oraz na stronie: www.elesa-ganter.pl Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów Kontakt Centrala: +48 22 737 70 47 Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Stefan Lewandowski)