Zapięcia nastawne z blokadą otwarcia

Zapięcia nastawne z blokadą otwarcia – seria TLFS

TLFS jest nową wersją ekonomicznego zapięcia nastawnego TLF z możliwością regulacji naciągu (Rys. 1). W nowym zapięciu zastosowano innowacyjne rozwiązanie blokady otwarcia, która zatrzaskuje się automatycznie w trakcie operacji zamykania, natomiast do otwarcia jest wymagane świadome zwolnienie blokady.

Zapięcia nastawne seria TLF

Rys. 1: Zapięcie nastawne serii TLF (u góry) oraz TLFS

Zapięcie serii TLFS (Rys. 2) jest zbudowane z czterech podstawowych elementów: korpusu, pętli zaciskowej, zaczepu oraz przycisku blokującego. Zapięcia są dostępne w dwóch wykonaniach materiałowych – oznaczenie NH oznacza stal niklowaną oraz SST stal nierdzewną AISI 304. W obu wariantach przycisk blokujący jest wykonany z technopolimeru w kolorze czerwonym RAL 3000.

 Budowa i rozmiar zapięcia nastawnego

Rys.2 Budowa i wymiary zapięcia TLF oraz TLFS

Zapięcia nastawne TLF oraz TLFS występują w jednym rozmiarze. Zakres regulacji odległości pomiędzy pętlą zaciskową, a zaczepem jest możliwy dzięki zastosowaniu trzpienia gwintowanego M6. Maksymalne obciążenie robocze dla modelu TLF i TLFS to 1500 N natomiast obciążenie niszczące to 2500 N.

Ze względu na budowę oraz zastosowane materiały, zapięcia nastawne serii TLFS to idealne rozwiązanie dla aplikacji mniej obciążanych, narażonych jednak na drgania i wibracje. Znajdą również zastosowanie w miejscach, gdzie przypadkowe odblokowanie jest niedopuszczalne.

Link do strony katalogowej znajduje się poniżej:

http://www.elesa-ganter.com/pl/28/sp/7632/4/91/zapiecia-nastawne/tlf./eg/

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 800 (Łukasz Kołodziejski)