Maszyna przywiezie zakupy

artykułyBez kategorii

Drony kojarzą nam się przede wszystkim z urządzeniami latającymi. Od pewnego czasu mówi się o tym, że będą zatrudniane w roli kurierów dostarczających przesyłki. Jednak pewne aspekty związane z cywilnym wykorzystaniem przestrzeni powietrznej wciąż uniemożliwiają wprowadzenie tego pomysłu w życie. Dlatego też firma Starship Technologies stworzyła drona lądowego, który mógłby dostarczać zakupy z najbliższego sklepu.Źródło: YouTube/Starship Technologies

Obecnie trwają testy tego urządzenia. Robot ma zajmować się dostarczaniem przesyłek oraz żywności w promieniu 5 kilometrów od sklepu. Dzięki wbudowanemu oprogramowaniu maszyna będzie samodzielnie pokonywać wyznaczoną trasę. W trakcie testów kontrolę nad robotami ma sprawować człowiek. Jednak ingerować w pracę urządzeń ma jedynie w przypadku stwierdzenia usterki lub nieprawidłowości w działaniu. Drony-kurierzy mają być teraz testowane m.in. w Anglii i Niemczech. Warto dodać, że są to już kolejne testy, a te które miały miejsce Stanach Zjednoczonych, zakończyły się pełnym sukcesem. Elektroniczni kurierzy pokonali w tym czasie ponad 8 tysięcy kilometrów.

Źródło: www.digitaltrends.com | Ilustracja: YouTube/Starship Technologies

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Energia wyprodukowana przy pomocy gumy
Oceaniczna oczyszczalnia

Najnowsze artykuły

Menu