Samoprzylepne karteczki nie tylko dla inżynierów

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Każdy projekt maszyny lub urządzenia powinien zaczynać się od pomysłów spisywanych lub rysowanych na kartkach papieru. Do prototypowania można używać np. małych karteczek samoprzylepnych. Ale co się stanie, jeśli w przyszłości tego typu kartki będą nieco inne?Źródło: YouTube/Tobias Große-Puppendahl

Tobias Große-Puppendahl – inżynier z Niemiec, stworzył niedawno elektroniczny odpowiednik karteczek samoprzylepnych. Wynalazek opiera się na technologii e-ink, czyli elektronicznego papieru podobnego to tego, jaki jest stosowany w czytnikach książek. Do tego dołączył odpowiednie ogniwo fotoelektryczne. W ten sposób uzyskał praktycznie niewyczerpany (przy najmniej stosownie do pojemności baterii) zapas elektronicznych karteczek na biurko.  Już teraz się mówi, że w ramach rozwijania nowatorskiego pomysłu w przyszłości taka technologia mogłaby pobierać potrzebne nam dane z Internetu. Na razie wynalazek powstał w formie ciekawostki i nie wiadomo, czy przyjmie się na stałe. Jak wiemy nie jest łatwo pozbyć się dotychczasowych przyzwyczajeń. Szczególnie że słynne żółte karteczki, nie mają konkurencji od ponad czterdziestu lat.

Źródło: techxplore.com | Ilustracja: YouTube/Tobias Große-Puppendahl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
INTRALOMAG 2016
Maszyna przeszczepi włosy w Katowicach

Najnowsze artykuły

Menu