Maszyna, której nie zadrży ręka

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Zespół inżynierów z firmy Microsure pracuje nad nowoczesnym robotem, którego zadaniem byłoby przeprowadzanie precyzyjnych operacji. Robot w tej chwili znajduje się w Holenderskim Medycznym Centrum Uniwersytetu w Maastricht. Przechodzi tam testy, które mają określić jego przydatność w zabiegach wykonywanych na naczyniach krwionośnych.

Źródło: YouTube/TU Eindhoven

Jego twórcy planują, że robot będzie pomagał z zabiegach rekonstrukcji tkanek oraz w usuwaniu nowotworów. Jednak zanim to nastąpi, nowoczesną maszynę czeka jeszcze mnóstwo testów i usprawnień. Należy się liczyć z tym, że zanim przeprowadzi pierwsze operacje, minie jeszcze przynajmniej kilka lat. Jednak należy pamiętać też o tym, że obecnie na świecie wiele zespołów projektowych pracuje nad stworzeniem podobnych maszyn. Era mechanicznej chirurgii jest już bardzo blisko.

Źródło: www.maastrichtuniversity.nl | Ilustracja: YouTube/TU Eindhoven

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Satelity napędzane wodą
Paczka spadnie z nieba

Najnowsze artykuły

Menu