Testy dronów dostarczających przesyłki

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Testy dronów, które mają dostarczać paczki trwają już od lat. Np. firma DHL sprawdzała fubkcjonowanie tego typu urządzeń w Niemczech na trudniej dostępnych terenach. Teraz kolejne testy przeprowadzono w Tanzani przy pomocy modelu Parcelcopter 4.0.Źródło: YouTube/DHL

Wspomniany dron jest urządzeniem posiadającym system pionowego startu. Jest w stanie przenieść paczkę o wadze 6 kg na dystans 45 km. Jeżeli nie ma obciążenia, to jego zasięg wynosi 100 km. Maksymalna prędkość urządzenia wynosi 150 km/h. W ramach testów Parcelocopter dostarczał leki do różnych miejscowości. Wykonywał około siedmiu lotów dziennie, a dostarczenie jednej paczki zajmowało ok. 40 minut. Dla porównania, przejazd samochodem w Tanzanii na tym samym dystansie wynosi około sześciu godzin. Biorąc pod uwagę, że osiągnięto zadowalające wyniki, należy przypuszczać, że tego typu drony na stałe pojawia się najpierw w najtrudniej dostępnych terenach, a dopiero później zawitają do miast. Testy w Tanzani są również krokiem milowym na drodze do wprowadzenia tego typu rozwiązań logistycznych do regularnego użytkowania.

Źródło: www.uasvision.com | Ilustracja: fotolia / Alex Kondratenko

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Pierścienie osadcze
Robot budowniczy

Najnowsze artykuły

Menu