Robot znajdzie kosmitów?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Inżynierowie z NASA pracują nad stworzeniem idealnego urządzenia, które umożliwi eksploracje innych, nieprzyjaznych planet. Jeden z takich wynalazków jest właśnie testowany na Antarktydzie.Źródło:YouTube/Kowch737

Mowa o specjalnym robocie, którego zadaniem będzie poszukiwanie śladów życia na Europie i Enceladusie. Jak wiemy są to lodowe księżyce krążące wokół Jowisza. Urządzenie nazwano BRUIE. Jak na razie testy przebiegają pomyślnie. Robot nie tylko radzi sobie z zadaniami podwodnymi, ale również sprawnie przebija się przez lodowe przeszkody na lądzie. Ze względu na niesprzyjające warunki pracy BRUIE zasilany jest radioizotopowym generatorem termoelektrycznym. Dzięki temu nie tylko posiada energię do działania, ale również ogrzewa posiadane zespoły elektroniczne zapobiegając ich uszkodzeniu. Robot nie poleci jednak w tą trudną misję sam. Razem z nim w kosmos ma polecieć specjalna tunelowa sonda drążąca, która ma się przebić przez kilkukilometrową pokrywę lodową, pod którą znajduje się płynny ocean.

Źródło: www.sciencealert.com | Ilustracja David Mark z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Zawiasy ze stali nierdzewnej do ciężkich zastosowań GN 237.3
Wibroizolatory ścienne i sufitowe

Najnowsze artykuły

Menu