Adapter do uchwytu – seria ADT

artykułyNowościuchwyty

Elesa+Ganter posiada szereg elementów dedykowanych do montażu zarówno na aluminiowych profilach konstrukcyjnych z rowkami teowymi, jak i innych profilach kształtowych. Służą temu z reguły systemy adapterów lub zestawów montażowych. Nowym elementem poszerzającym gamę zastosowań jest adapter ADT do montażu uchwytów M.643-FM na profilach okrągłych (Rys. 1).

Adapter ADT do uchwytu M.643-FMRys. 1:  Adapter ADT do uchwytu M.643-FM

Adapter ADT jest zbudowany z technopolimeru opartego na poliamidzie, a jego zakres temperatur pracy to -30⁰C do +130⁰C. Jego konstrukcja pozwala na zamocowanie uchwytu z serii M.643-FM na profilu okrągłym o zakresie średnicy 28,6mm do 32mm. Kolor adaptera jest jednolity z dedykowanym uchwytem dlatego po zamontowaniu tworzy spójną całość. Uchwyt ADT może być mocowany na profilu okrągłym przelotowo (Rys. B.1) lub poprzez nagwintowany otwór w ściance profilu. Dla takiego sposobu montażu zaleca się profil o grubości ścianki 2mm lub więcej (Rys.B.2).

Sposoby montażu uchwytu M.643-FM za pomocą adaptera ADT na profilu okrągłym

Rys. B: Sposoby montażu uchwytu M.643-FM za pomocą adaptera ADT na profilu okrągłym

Ten prosty element stosuje się w wielu aplikacjach, gdzie konstrukcja oparta jest na profilach rorowych. Typowe zastosowanie adapterów ADT to to budowa maszyn, ekspozytory reklamowe, sprzęt sceniczny itp.

karta katalogowa – Adapter ADT

 

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 420 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Jak zaprojektować urządzenie zgodnie z wymogami bezpieczeństwa?
Nakrętki rowkowe z blokadą gwintu – seria GN 1804.2

Najnowsze artykuły

Menu