Alfred przygotuje posiłek

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Przedstawiamy Wam Alfreda. Nowoczesnego robota restauracyjnego, dzięki któremu nie tylko oszczędzimy czas na przygotowaniu posiłku, ale również nie będziemy musieli martwić się o dostarczenie zamówionej potrawy do klienta. Wynalazek  jest wyposażony w komputerowe skanowanie otoczenia oraz system nauczania maszynowego. Dzięki niemu robot uczy się, w jaki sposób przygotowując posiłki stworzyć jak najmniej odpadów.

Źródło: YouTube/reddotsg

Przy pomocy kamery i chwytaka robot najpierw ustawia miskę, w której będzie przygotowywał posiłek, następnie po kolei pobiera wszystkie potrzebne mu składniki. Kiedy skończy prace, przekazuje zamówienie klientowi. Obsługa urządzenia jest wspomagana poprzez tablet. Twórcy zapewniają, że urządzenie robi błędy w masie zamówienia na poziomie maksymalnie 10 procent. Co więcej, żeby poprawić bezpieczeństwo wobec dzieci, robot posiada czujnik zatrzymujący jego pracę, jeżeli w pobliżu znajdzie się osoba o wzroście mniejszym niż cztery stopy (około 120 cm). Urządzenie jest w stanie zrealizować około 25 zamówień w ciągu godziny.

Źródło: www.roboticgizmos.com | Ilustracja: ChatGPT

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot z ogonem
NOWOŚĆ! Koła zębate ZCP z technopolimeru na bazie żywicy acetalowej (POM)

Najnowsze artykuły

Menu