Android jako prezenterka w telewizji

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Robotyka rozwija się z niesamowitą szybkością. Niedawno w Japonii zostały zaprezentowane androidy o nazwie Kodomoroid oraz Otonaroid. Wyróżniły się tym, że potrafiły sprawnie poprowadzić serwis informacyjny w telewizji. W trakcie programu nagrywanego na żywo jeden z androidów sprawnie czytał informacje w wielu językach oraz, co ciekawe, odczytywał informacje bezpośrednio ze stron internetowych.

 

japońskie roboty

Żródło: The Japan Times

Te maszyny są dziełem Hiroshiego Ishiguro z uniwersytetu w Osace. Jego marzeniem jest, aby w przyszłości takie urządzenia wyręczały nas z wielu prac codziennych. Niezwykłe jest również to, że owe androidy potrafią wejść w konwersacje z żywym człowiekiem sprawnie naśladując mimikę oraz stany emocjonalne. Potrafią nawet opowiadać dowcipne anegdoty i rozbawić innych uczestników konwersacji. Poziom w jakim te dwa androidy potrafią naśladować ludzkie zachowania jest niezwykle wysoki. Wiele osób zna na pewno z filmów science fiction sceny, w których roboty na co dzień pojawiały się w życiu bohaterów filmu. Być może już niedługi czas dzieli nas od momentu, kiedy takie filmy przestaną być fikcją.

Źródło: www.geekweek.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Międzynarodowy konkurs Airbusa – „Pomysły z Polotem” edycja czwarta
Turystyka balonowa

Najnowsze artykuły

Menu