Apartament na wodzie

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Filmy wielokrotnie były inspiracją do stworzenia nowych wynalazków. Podobnie było w przypadku łodzi Anthenea. Kapsuła jest tak w zasadzie pływającym, luksusowym apartamentem. Pojazd wyposażony jest w panele słoneczne oraz wydajny silnik napędzany energią elektryczną. Oczywiście Anthenea nie nadaje się do dłuższych rejsów, jednak świetnie nadaje się do wypoczywania na wodzie.

Źródło: YouTube/Anthénea

Co znajdziemy na wyposażeniu? Przede wszystkim mamy do dyspozycji część dzienną z minibarem i sofą. Ponadto pod podnoszonym kopulastym dachem znajduje się miejsce do opalania wyposażone w wygodne fotele. Zmieści się tam nawet 12 osób. Pojazd posiada przeszkloną podłogę oraz widok panoramiczny w promieniu 360 stopni. Do tego oczywiście część sypialniana i łazienka. Goście mają do dyspozycji aż 50 metrów kwadratowych. Anthenea nie zapomina o ekologii. W kapsule zamontowano specjalne systemy filtrujące, więc nawet jeśli w trakcie pobytu spuszczamy wodę, na przykład po kąpieli, to poza kapsułę zostanie ona wydalona dopiero po oczyszczeniu z wszelkich dodatkowych substancji mogących mieć niekorzystny wpływ na środowisko. Cena kapsuły w zależności od wielkości i wyposażenia waha się między 365 a 730 tysięcy dolarów.

Źródło: www.trendhunter.com | Ilustracja: Hassan Nizam on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

NOWOŚĆ! Dociskacze spawalnicze niklowane chemicznie NC
Robot, który odśnieża

Najnowsze artykuły

Menu