Astronauci wspierani przez latające roboty

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Astronauci przebywający na Międzynarodowej Stacji kosmicznej nie są sami. Od 2006 roku towarzyszą im trzy latające roboty, które tworzą wzajemnie porozumiewającą się ze sobą formację. Od 16 lipca 2014 roboty są podłączone do dostarczonych na Stację przez Google specjalnych smartfonów.

Dzięki nim maszyny mogą pełnić rolę elektronicznych asystentów przekazujących obraz video, zdjęcia, odczyty danych podczas rutynowych inspekcji poszczególnych modułów stacji. Zebrane w ten sposób dane są przekazywane do komputerów pokładowych oraz do centrum lotów kosmicznych w Huston. System latających robotów nosi nazwę „Smart SPHERES”. Sposób działania maszyn prezentuje załączony film.

Źródło: www.sciencedaily.com

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Maszyny rolnicze w starym wydaniu – Roltechnika 2014
Bio-bot napędzany siłą mięśni

Najnowsze artykuły

Menu