Automatyczna restauracja

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Miso Robotics po raz kolejny zaprezentowała nam niezwykły, innowacyjny pomysł. Przypomnijmy, że jest to firma, która jako pierwsza stworzyła w pełni zautomatyzowaną stację smażenia obsługiwaną za pomocą systemów AI. Tym razem Miso Robotics stworzyli pierwszą na świecie całkowicie zrobotyzowaną restaurację. Lokal o nazwie CaliExpress by Flippy powstał w Pasadenie w Kaliforni.

Źródło: YouTube/Miso Robotics

W ofercie serwuje burgery z wołowiny Wagyu. Klienci mogą składać zamówienia za pomocą konta PopID. Już na tym etapie systemy AI starają się pomóc klientowi w zestawieniu składników według indywidualnego gustu. Następnie po uiszczeniu płatności, klienci mogą obserwować jak robot wykonuje ich zamówienie, od początku do końca. Ponieważ jedzenie przygotowywane jest na bieżąco, wpływa to na świeżość i jakość dania. Zastosowanie robota pozwoliło też zredukować koszt burgerów z drogiej wołowiny do ceny zbliżonej do klasycznych odmian tej potrawy. Na razie cały system działa bez zarzutów. Biorąc pod uwagę, jak mocno rozwijają się różne sieci fast foodów, być może w przyszłości będziemy spotykali więcej lokali stawiających na sto procent automatyzmu.

Źródło: www.trendhunter.com | Ilustracja: Clem Onojeghuo on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robotyczna dłoń
NOWOŚĆ! Paski mocujące GN 1110

Najnowsze artykuły

Menu