Automatyczne koszenie trawnika

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wiosna coraz bliżej. Tym samy niebawem ponownie będziemy musieli zadbać o nasze przydomowe trawniki. Jednak po co tracić czas na samodzielne koszenie, skoro możemy wykorzystać nowinki technologiczne. Poznajcie robota Acfarm Blue RR 500, który został stworzony przede wszystkim z myślą o trawnikach nie większych niż 1000 metrów kwadratowych.

Źródło: YouTube/Video introduce the latest products

Doskonale radzi sobie również z pracą na wzniesieniach nieprzekraczających 47 stopni. Jego obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy zainstalować na nim jednostkę zasilającą oraz podłączyć go do telefonu. Oczywiście za pomocą odpowiedniej aplikacji. Maszyna wykorzystuje dostęp do sieci WiFi oraz Bluetooth. W pracy wykorzystuje 3 ostrza o szerokości około 7 cali. Oczywiście urządzenie posiada również możliwość regulacji wysokości. Do robota producent dołącza również specjalny „garaż”, w którym maszyna może schować się przed gradem czy deszczem. Urządzenie znajduje się już w sprzedaży. Jego koszt to 799 dolarów.

Źródło: www.roboticgizmos.com | Ilustracja: ChatGPT

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Zmechanizowany Husky
Nowość! Aluminiowe profile konstrukcyjne z rowkiem teowym wraz z akcesoriami

Najnowsze artykuły

Menu