Autonomiczna maszyna przeparkowująca samochody

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

AVERT to finansowany przez Unię Europejską projekt, którego celem jest stworzenie autonomicznego urządzenia do przeparkowywania źle ustawionych aut. Prace są już na tyle zaawansowane, że prawdopodobnie w przyszłym roku zobaczymy juz takie roboty na ulicach.


Źródło: YouTube/GryphonLab

Wynalazek składa się m.in. z dwóch niewielkich robotów, które są w stanie podnieść auto o wadze nie przekraczającej dwóch ton i postawić je w taki sposób, aby np. nie zajmowały dwóch miejsc parkingowych jednocześnie.  Za projekt odpowiada grupa inżynierów z Europy. Trzeba jednak zaznaczyć, że roboty powstały przede wszystkim z myślą o jednostkach policji, które za ich pomocą mogłyby transportować w bezpieczne miejsce samochody zawierające materiały wybuchowe lub inne niebezpieczne substancje. Niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na dotarcie w ciasne miejsca gdzie nie mają dostępu elektroniczni saperzy, którzy są obecnie na używane przez policję. Na razie roboty mają być zaprezentowane podczas Targów Robotyki i Automatyki pod koniec maja w San Francisco.

Źródło: avertproject.eu

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Stocznia, która produkowała jeden statek dziennie
Chodzik pomaga pokonać przeszkody

Najnowsze artykuły

Menu