Autonomiczna maszyna przewiezie pasażerów

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Problemy z komunikacją miejską dotyczą każdego dużego miasta na świecie. Dlatego też coraz więcej metropolii decyduje się na wprowadzenie nowatorskich metod, które maja te problemy rozwiązać. Jednym z takich pomysłów mają być autonomiczne autobusy. Niedawno władze Londynu zaprezentowały bezzałogowe i elektryczne pojazdy, które mają przewozić pasażerów.


Źródło: YouTube/Vocativ

Rozpoczęto już testy nowych autonomicznych maszyn, które obecnie kursują na dwukilometrowym odcinku między O2 Arena a Millenium Village. W porównaniu do wprowadzonych już wcześniej tego typu pojazdów wyróżniają się tym, że poruszają się po normalnych drogach, między innymi samochodami, rowerzystami i pieszymi. Każdy autobus zabiera na pokład do 5 osób i porusza się z prędkością nie przekraczająca 15 km/h. Takie założenia przyjęto na czas testów. Nie wiadomo jak długo testy potrwają, ale władze Londynu wyrażają przekonanie, że właśnie tak będzie wyglądać przyszłość transportu miejskiego w tej metropolii.

Źródło: www.bbc.com | Ilustracja: YouTube/Vocativ

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Podniebna, autonomiczna taksówka
Jak blokować pokrywę bez użycia sprężyn gazowych?

Najnowsze artykuły

Menu