Autonomiczna taksówka

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Od dawna już wiadomo, że Japończycy uwielbiają wszystkie nowości związane z technologią i wyjątkowo chętnie wprowadzają je na swoje podwórko. Dlatego nikogo nie dziwi, że właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni pojawiają się pierwsze zautomatyzowane taksówki.


Źródło: YouTube/RobotTaxi Channel

Pierwsze robo taksówki mają być testowane na ulicach już w przyszłym roku. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, że na miejscu kierowcy pojawi się automat, ale o pojazdy autonomiczne. Na początek w fazie testów na fotelu kierowcy będzie jeździł człowiek, który będzie miał za zadanie czuwać nad tym aby testy przebiegały bez przeszkód i w razie awarii taka osoba miałaby zapewnić bezpieczeństwo podróżnym. Jeśli jednak testy autonomicznych pojazdów przebiegną pomyślnie, to możemy się spodziewać, że taksówki bez kierowcy na japońskich drogach zagoszczą w bardzo niedalekiej przyszłości. Sami twórcy chcieliby, aby ich samochody były ogólnodostępne do 2020 roku. Tym bardziej że Japończykom zależy, aby wyprzedzić Stany Zjednoczone, które również prowadzą intensywne prace nad autonomicznymi pojazdami.

Źrodło: http://www.theguardian.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Kto wymyślił sterowce?
Tulipanowe elektrownie

Najnowsze artykuły

Menu