Autonomiczne tramwaje

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Moskwa zdecydowanymi krokami wprowadza u siebie autonomiczny transport miejski. Inżynierowie prowadzą już testy autonomicznych taksówek oraz metra. Teraz do prowadzonych działań testowych dołączono także samodzielnie poruszające się tramwaje.


Źródło: YouTube/Railway Gazette International

Za przedsięwzięcie odpowiada firma Cognitive Technologies. Same pojazdy posiadają najnowszej generacji systemy czujników, kamer i radarów. Wyposażone są również w specjalne systemy sztucznej inteligencji, które będą błyskawicznie analizować dane przesłane i na ich podstawie podejmować odpowiednie decyzje. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo pasażerów i odpowiednio szybko reagować na niebezpieczne sytuacje niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Testy autonomicznych tramwajów mają trwać przez najbliższe dwa lata. Jeśli przebiegną pomyślnie, to w 2021 roku mają zostać wprowadzone na regularne trasy nie tylko w Rosji, ale też w Niemczech, Chinach i Czechach. Oczywiście w trakcie testów na pokładzie tramwaju znajdzie się motorniczy, który będzie nadzorował prawidłową pracę urządzeń i w razie sytuacji zagrożenia przejmie kontrole nad pojazdem.

Źródło: www.smartcitiesworld.net | Ilustracja: Rudy and Peter Skitterians z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Autonomiczny statek zbada atmosferę
Jak dobrać odpowiedni dociskacz do danej aplikacji?

Najnowsze artykuły

Menu