Autonomiczny dron do zadań specjalnych

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Sillent Arrow to zupełnie nowy typ drona. Znacząco różniący się od tego, z jakimi mogliśmy mieć dotychczas do czynenia. Urządzenie zaprojektowano na potrzeby wojska. Jego zadaniem jest transportowanie zapasów w trudne lub niedostępne inaczej tereny.


Źródło: YouTube/Yates Electrospace Corporation Silent Arrow

Urządzenie jest w stanie zabrać na pokład do 740 kilogramów łądunku. Pomimo dużego obciążenia, zachowuje zwrotność i szybkość, dzięki czemu czas dostarczenia przesyłki we wskazane miejsce jest bardzo krótki. Pojazd ma skrzydła o rozpiętości 8,5 metra, waży około 150 kg. Jego zasięg to około 40 mil. Wyposażony jest w tryb autonomiczny. Za stworzenie drona odpowiada firma Yates Electrospace Corporation. Na razie Sillent Arrow został zaprezentowany jako projekt, ale wszystko wskazuje na to, że jego produkcja rozpocznie się jeszcze tej jesieni. Dron ma zastąpić stosowane do tej pory spadochronowe zrzuty zaopatrzenia. Twórcy zapowiadają, że jego precyzja dorównuje metodom stosowanym do tej pory, ale koszty operacji dostarczania zaopatrzenia zostaną zmniejszone o połowę.

Źródło: dronelife.com | Ilustracja: StockSnap z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Higieniczne śruby i nakrętki GN 1580 zgodne z aktualnymi wymogami EHEDG
Ekologiczny reaktor

Najnowsze artykuły

Menu