Autonomiczny kurier-robot

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

W erze, w której mnóstwo rzeczy zamawiamy z dostawą do domu, bardzo ważne jest, aby paczka dotarła do nas szybko. Firma Fedex postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wprowadziła specjalne roboty, które dostarczą zamówiony przez nas towar jeszcze tego samego dnia. SameDay Bot ma zajmować się dostarczaniem przesyłek na krótkich dystansach.


Źródło: YouTube/FedEx

 Urządzenie jest w stanie rozpędzić się do 15 km/h. Posiada również system podobny do tego, jaki używany jest w samochodach autonomicznych. Dzięki temu robot potrafi mijać przechodniów. Radzi sobie również z przeszkodami takimi jak schody. Na razie urządzenia będą testowane podczas przewożenia przesyłek między budynkami w jednej z amerykańskich firm. Jeżeli się sprawdzą, to zostaną wysłane na ulice miast. Docelowo autonomiczna maszyna ma dostarczać przesyłki w obrębie około 5 km od siedziby firmy, która go wyśle. Fedex chce zaoferować swoje rozwiązanie firmom,  w których można zamawiać zakupy z dostawą, np. pizzeriom lub marketom.

Źródło: www.theverge.com | Ilustracja: Gerhard Janson z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Nowe trzpienie GN 412 wraz z akcesoriami
Mechaniczny mini-gepard

Najnowsze artykuły

Menu