Autonomiczny robot magazynowy

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Boston Dynamics zdążyła nas już przyzwyczaić do robotów, które mogą mieć nieco dziwny wygląd, ale za to sprawdzają się w wielu praktycznych sytuacjach. Tak samo jest z maszyną o nazwie Handle. Pierwszy model zaprezentowano już kilka lat temu, gdzie robot pokazywał swoje niezwykle umiejętności z zakresu parkouru. Teraz kolejny model ma bardziej praktyczne zastosowanie.

Źródło:  YouTube/BostonDynamics

Handle został robotem magazynowym. Jego zadaniem jest szybkie przenoszenie paczek między poszczególnymi częściami magazynów. Maszyna waży około 150 kg i ma wysięgnik o długości 3 metrów, a specjalne przyssawki pozwalają mu na przenoszenie paczek o wadze do 15 kg. Robot jest dość duży, ale nie przeszkadza mu to w sprawnym poruszaniu się po magazynie, nawet w wąskich przejściach. Potrafi się też dość szybko poruszać. Jego maksymalna prędkość to niecałe 15 km/h. Obecnie roboty pracują na magazynach Amazonu, jednak z czasem twórcy chcieliby, aby wspomagały też inne firmy. Jeff Bezos nosi się z zamiarem, by takie roboty coraz częściej pojawiały się w roli pracowników magazynowych oraz dostawców zamówionych towarów.

Źródło: therobotreport.com | Ilustracja: icondigital z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot wspomoże chirurgów
Rolkowe prowadnice liniowe

Najnowsze artykuły

Menu