Bambusowy dom dla ofiar trzęsień ziemi

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Bambusowe domy mogą stać się antidotum na problemy osób pozbawionych dachu nad głową przez trzęsienia ziemi lub inne kataklizmy.

Modułową konstrukcję takiego łatwego w montażu i taniego domu wymyślił Yan Xiao, chiński specjalista w dziedzinie design budowlanego i modernizacji. Na pomysł domu, który można szybko postawić, wpadł po odwiedzeniu chińskiej prowincji Sichuan dotkniętej silnym trzęsieniem ziemi w maju br. Prototyp domu powstał w ciągu dwóch tygodni i został oparty na konstrukcji modułowej, umożliwiającej dopasowanie budynku do potrzeb konkretnej rodziny. W przeciwieństwie do dotychczas stosowanych w takich sytuacjach namiotów, dom bambusowy jest dużo bardziej wytrzymały, izoluje od gorąca i hałasu, i jest ognioodporny. Dodatkowym atutem jest fakt wykorzystania do jego budowy materiału powszechnie dostępnego w tym rejonie świata.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Mikromaszyneria po Japońsku
Celulozowa powłoka rewolucją w świecie materiałów

Najnowsze artykuły

Menu