Bezprzewodowy system wskaźników DD52R-E-RF i DD51-E-RF z nagrodami za wzornictwo przemysłowe

artykułyNagrodywskaźniki położenia

Bezprzewodowy system wskaźników DD52R-E-RF i DD51-E-RF wraz z jednostką sterującą UC-RF został wyróżniony przez międzynarodowe jury trzech prestiżowych konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego: German Design Award 2023 w kategorii „Excellent Product Design – Industry” (Doskonały Projekt – przemysł), German Innovation Award 2023 – nagroda Special Mention w kategorii Excellence in Business to Business/Electronic Technologies (Doskonałość w branży B2B/Technologie elektroniczne) oraz Red Dot Design Award 2023 w kategorii „Innovative Products” (Innowacyjny Produkt).

Rys. 1 System DD52R-E-RF z jednostką sterującą UC-RF.

German Design Award to najważniejszy konkurs Niemieckiej Rady Wzornictwa. W ciągu ostatnich 10 lat działalności zdobył uznanie wśród najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów w dziedzinie wzornictwa, którego celem jest nagradzanie innowacyjnych projektów i produktów. Międzynarodowe jury, składające się z wiodących ekspertów ze wszystkich dziedzin projektowania wyróżnia zwycięzców za wysoki poziom wiedzy specjalistycznej w zakresie innowacji projektowych i silną koncentrację na potrzebach klientów i rynku. Udział w konkursie odbywa się na zaproszenie samej Rady, która wyłania kandydatów spośród produktów i usług, których cechy wyróżniają się w szczególny sposób ogólną koncepcją projektu, estetyką, funkcjonalnością i trwałością produktu.

 

Red Dot Design Award to nagroda przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum Nadrenia Północna-Westfalia w Essen, w Niemczech. Uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, z kilkoma tysiącami zgłoszeń każdego roku i jury złożonym z uznanych ekspertów, często nazywana „Oscarem designu”.

 

Z kolei German Innovation Award to niemiecki konkurs, w którym są przyznawane nagrody za innowacyjność dla produktów z różnych sektorów, wyróżniających się przede wszystkim zorientowaniem na użytkownika i wartością dodaną w porównaniu z rozwiązaniami oferowanymi w poprzednich latach. Jury konkursu bierze pod uwagę przede wszystkich innowacje, które kształtują przyszłość i poprawiają jakość życia.

 

Bezprzewodowy system wskaźników położenia DD52R-E-RF i DD51-E-RF z jednostką sterującą UC-RF stanowi kolejną nową generację wskaźników obok wskaźników mechanicznych i elektronicznych, grawitacyjnych i z napędem wymuszonym. System został doceniony przede wszystkim za możliwość obsługi jednocześnie do 36 wskaźników przez jednostkę sterującą UC-RF. Komunikacja wskaźników z jednostką sterującą UC-RF odbywa się za pomocą częstotliwości radiowej zgodnej z Ethernet, Profinet lub Modbus. Rozwiązanie to jest rekomendowane do ręcznego pozycjonowania nastaw w „inteligentnych” maszynach, gdzie wymagane są częste zmiany referencji. Minimalizacja czasu przezbrajania, błędów produkcyjnych i ograniczenie kosztów przestojów maszyn związanych ze zmianą referencji przekłada się na zwiększoną produktywność zakładu, oszczędność zasobów i zwiększoną wydajność. Dodatkowo system nie wymaga stosowania przewodów, co przekłada się na prosty montaż w nowych lub istniejących urządzeniach. Komunikacja wskaźników z jednostką sterującą UC-RF pozwala zaoszczędzić czas, a także wyeliminować błędy ludzkie podczas przezbrajania w porównaniu z klasycznymi wskaźnikami mechanicznymi i tabelą nastaw.

Nagrody dla DD52R-E-RF i DD51-E-RF to kolejne wyróżnienia w dziedzinie wzornictwa przemysłowego dla produktów ELESA+GANTER. Do tej pory jury międzynarodowych konkursów przyznało firmie 109 nagród.

Linki do produktów:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Email: egp@elesa-ganter.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Nowość! Stopy wahliwe z gwintem wewnętrznym SJF
Elementy ELESA+GANTER w maszynie do zgrzewania opakowań 3D – case study firmy UNISTAR

Najnowsze artykuły

Menu