Bionic Bird – dron, który lata, jak ptak

artykułyBez kategorii

Oto wynalazek francuskiego konstruktora-amatora, Edwina Van Ruymbeke, który od dziecka marzył o lataniu, a swoje marzenia zrealizował w postaci wynalazku, który może zadziwić świat. Bionic Bird to dron, który porusza się przy pomocy skrzydeł i z oddali można pomylić go z prawdziwym ptakiem.

Urządzenie wykonano z włókna węglowego oraz specjalnej pianki, dzięki czemu jest odporne na upadki. Zasięg ptaszka to na chwilę obecną około 100 jardów. Sterowanie Bionic Birda odbywa się tylko za pomocą specjalnej aplikacji na smartfona. Należy mieć jednak świadomość, że sterowanie takiego rodzaju dronem diametralnie różni się od klasycznego. Warto również nadmienić, że w przeciwieństwie do innych tego typu urządzeń, ptaszek jest gotowy do startu już po zaledwie kwadransie ładowania. Sama bateria starcza natomiast na około osiem minut lotu, a jej łądowanie to już przysłowiowe prawdziwe jajo! Produkt będzie dostępny już w najbliższe święta w cenie około stu pięćdziesięciu dolarów.

Źródło: http://www.mybionicbird.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Percival Alfred Yeomans
Malutka drukarka 3D

Najnowsze artykuły

Menu