Robotyczna dłoń

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Robotyczne protezy kończyn nie są już niczym niezwykłym. Rozwój w tej dziedzinie jest bardzo dynamiczny, czego przykładem jest urządzenie stworzone przez Brain Robotics. Stworzoną przez tę firmę protezę nazwano BrainRobotics Bionic Hand. Jest wyposażona aż w 10 stawów i ruchomy kciuk. Pozwala na wykonanie 14 różnych chwytów. Dzięki prostej konstrukcji można ją łatwo zamocować i zdjąć z nadgarstka.

Źródło: YouTube/BrainRobotics

Urządzenie waży nieco ponad pół kilograma. Aby usprawnić działanie, sztuczna dłoń ma możliwość łączenia się aplikacją dostępną na urządzenia systemem Android oraz iOS. Robotyczna dłoń posiada czujnik zapamiętujący ruchy mięśni. W ten sposób intuicyjnie stara się dopasować do potrzeb użytkownika. Jest to świetne rozwiązanie dla osób po amputacji dłoni, pomagające im wrócić do codziennego życia i normalnego funkcjonowania. Urządzenie zasilane jest akumulatorem 3150mAh. Producent daje trzyletnią gwarancję na działanie swojego wynalazku. Ładowanie odbywa się pomocą złącza USB. Na razie nie została jeszcze podana cena, ale proteza ma trafić na rynek na początku 2024 roku.

Źródło: www.roboticgizmos.com | Ilustracja: ChatGPT

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Latający strażak
ugasi pożary
Automatyczna restauracja

Najnowsze artykuły

Menu