Budynki do schronienia się przed Tsunami

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Naukowcy z Departamentu Geologii I Przemysłu Mineralnego w Portland (USA) rozpoczęli pracę koncepcyjną nad opracowaniem budynków, które mogły by służyć jako miejsca ewakuacji przed Tsunami w rejonach narażonych na działanie tego typu sił natury. W szczególnym niebezpieczeństwie znajduje się północno-zachodnie wybrzeże USA i Kanady, które może zostać zalane przez fale Tsunami w skutek silnego trzęsienia ziemi w rejonie Gór Kaskadowych. Jako prototyp pierwszego w USA domu ewakuacyjnego może posłużyć ratusz w miejscowości Cannone Beach. Wstępne plany mówią o przebudowaniu go w taki sposób, by wzmocnić fundamenty, pozbawić parteru a pierwsze piętro oprzeć na wytrzymałych na uderzenie dużej fali kolumnach.

Źródło: www.sciencedaily.com

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

PROTECH 2009 – Międzynarodowe Targi Produkcji i Technologii
Akustyczne hipersoczewki

Najnowsze artykuły

Menu