CFSW – Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa

artykułyZawiasy

CFSW to zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa. Jego konstrukcja jest wynikiem kilkuletniej pracy inżynierów firmy ELESA, związanej zarówno z opracowaniem samego produktu, jak i jego certyfikacją. Zostały one stworzone z myślą o bezpieczeństwie pracy operatorów maszyn i urządzeń przemysłowych.

zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa

Rys. Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa

Wbudowany w zawiasie zestaw przełączników umożliwia skuteczne odcięcie zasilania przy otwarciu drzwi, czy osłony urządzenia, co potwierdza jego certyfikacja i zgodność z odpowiednimi normami bezpieczeństwa.

produkt roku 2012

zawiasy

Konstrukcja zawiasu CFSW bazuje na obudowie ze specjalnego tworzywa, SUPER-technopilimeru zapewniającego podwójną izolację zawiasu. Rozwiązanie takie eliminuje konieczność uziemiania, rozszerzając jednocześnie możliwości adaptacji przełączników.

Wspomniana powyżej izolacyjność zawiasu z wyłącznikiem bezpieczeństwa dała konstruktorom możliwość pełnego wykorzystania standardowego ośmiopinowego przyłącza. Zawias wyposażony jest więc w cztery przełączniki, które mogą być wykorzystywanie w różnych konfiguracjach (standardowo 2NO+2NC lub 1NO+3NC ).

Materiał zastosowany do budowy zawiasu z wyłącznikiem bezpieczeństwa (SUPER-technopilimer) posiada własności mechaniczne porównywalne do stali! Zapewnia to zarówno bardzo dużą trwałość (1 milion cykli), jak i obciążalność (do 2800N).

Konstrukcja zawiasu umożliwia montaż na kilka różnych sposobów, uniemożliwiając jednocześnie jego nieautoryzowany demontaż. Zapewniają to specjalne zaślepki dostarczane w komplecie z zawiasem.

Dzięki klasie szczelności IP 67 zawias może być stosowany nawet w urządzeniach mytych ciśnieniowo.

Do zawiasu CFSW z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa dostępne są specjalnie przygotowane zawiasy SFMW, odpowiadające mu konstrukcją i rozstawem osi otworów mocujących.

zawias

Strona katalogowa prezentowanego produktu:

Autor: Krzysztof Stutko

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Ryby stymulowane przez robota
Wibroizolatory GN 148

Najnowsze artykuły

Menu