Chiński robo pies

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wielu osobom marka Tencent może kojarzyć się z nazwą producenta gier mobilnych. Jednak ta największa na świecie korporacja technologiczna zajmuje się również wieloma innymi dziedzinami. W tym robotyką. Niedawno firma ta zaprezentowała Jamoca, czyli chińskiego odpowiednika robotycznego psa Spota stworzonego przez Boston Dynamics.

Źródło: YouTube/New China TV

Nowy robo-pies wypada na testach sprawnościowych równie dobrze, jak jego konkurenci. Jamoca jest dość dużym urządzeniem. Ma metr długości, 75 centymetrów wysokości i waży aż 70 kg. Podczas działania korzysta z laserowego systemu LiDAR, kamer i systemów autonomicznych. W ten sposób może w czasie rzeczywistym mapować otoczenie i sprawniej się po nim poruszać. Jeśli chodzi o zastosowanie urządzenia, to z pewnością sprawdzi się podczas akcji ratunkowych, ale jego twórcy chcieliby, aby dokonywał również inspekcji w obiektach przemysłowych. Tym, co najbardziej wyróżnia Jamoca na tle konkurencji to jego cena. Chiński robot jest nawet pięć razy tańszy od swoich konkurentów, a to powoduje, że wiele firm sięgnie właśnie po niego, zamiast po podobne rozwiązania amerykańskie czy japońskie.

Źródło: The Urgent | Ilustracja: Rod Long on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Chińska supremacja kwantowa
Nowość! Kolumnowe wskaźniki poziomu cieczy serii HCV-AX

Najnowsze artykuły

Menu