Chodzik pomaga pokonać przeszkody

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Specjaliści z Muzeum Techniki w Trento wyszli na przeciw potrzebom osób, które maja problemy z samodzielnym poruszaniem się. Skonstruowali chodzik wyposażony w sporą ilość czujników, GPS oraz kamerę wideo. Najważniejszym jednak elementem wyposażenia w tym wynalazku jest system pozwalający na wykrywanie i ostrzeganie przed przeszkodami.


Źródło: YouTube/euronews (in Italiano)

Urządzenie za pomocą wspomnianych czujników zbiera informacje na temat otoczenia i dzięki temu pomaga użytkownikowi w wybraniu najodpowiedniejszej drogi. Technologia nadal jest dopracowywana, ale ma być rozwiązaniem w przypadku zatłoczonych pomieszczeń, gdzie poruszanie się z pomocą chodzika jest wyjątkowo trudne. Na razie urządzenie jest w fazie testów, ale znana jest już jego cena mająca zamykać się w kwocie dwóch tysięcy euro. Twórcy mają jednak nadzieję, że uda się obniżyć jego cenę, jeżeli produkt trafi do masowej produkcji.
Żródło: Euronews

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Autonomiczna maszyna przeparkowująca samochody
Mały udźwignie więcej!

Najnowsze artykuły

Menu