CMC – Podkładki łożyskowe ułatwiające dokręcanie

artykułyNowościpodkładki

Nowość ELESA+GANTER

Firma Elesa + Ganter wprowadziła do swojej oferty podkładki łożyskowe CMC. Podobnie jak podkładki serii GN 6342, stosowane są one do połączeń gwintowych w celu zmniejszania oporów tarcia podczas dokręcania.

Podkładki łożyskowane CMC

Oba typy podkładek mają podobne przeznaczenie, różnią się jednak od siebie budową. GN 6342 posiada wewnętrzną wkładkę ślizgową ze wzmocnionego włóknem szklanym poliamidu i obudowę ze stali oksydowanej na czarno lub nierdzewnej (AISI 303). Konstrukcja CMC to obudowa wykonana z technopolimeru na bazie poliamidu (PA) wzmocnionego włóknem szklanym oraz łożyska w dwóch wykonaniach:

– łożysko osiowe wykonane ze stali chromowanej AISI 52100, pierścienie oporowe stalowe, ocynkowane (wykonanie CMC),

– łożysko osiowe wykonane ze stali nierdzewnej AISI 440 C, pierścienie oporowe ze stali nierdzewnej AISI 303 (wykonanie CMC-SST).

podkladka-lozyskowana-CMC

Rys.1. Podkładka łożyskowana CMC

Stosowanie podkładek łożyskowych CMC w połączeniu z dźwigniami zaciskowymi, bądź na przykład uchwytami typu L.652, pozwala na zwiększenie siły osiowej podczas operacji zaciskania. Zastosowane w CMC łożysko osiowe zmniejsza opory tarcia, co powoduje dwukrotne zwiększenie siły zacisku przy tym samym momencie dokręcania.

 Zastosowania podkładki łożyskowanej CMC

Rys.2. Przykład zastosowania podkładki CMC

Podkładki CMC wykonywane są w trzech rozmiarach i mogą pracować w zakresie temperatur od 0°C do 80°C. Ze względu na budowę i zastosowane materiały mogą być stosowane w przemyśle spożywczym, chemicznym czy farmaceutycznym.

Link do strony katalogowej znajduje się poniżej:

CMC – Podkładki łożyskowe

Autor: Łukasz Kołodziejski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 800 (Łukasz Kołodziejski)

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
DD52R-E – Nowy model elektronicznych wskaźników położenia
ROLTECHNIKA 2015

Najnowsze artykuły

Menu