Coś więcej niż składak

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

MoDe:Flex to nazwa nietypowego roweru, nad którym pracuje popularny koncern samochodowy.  Na czym polega wyjątkowość wynalazku? Przede wszystkim rower wyposażony został w akumulator oraz silnik, które wspomagają rowerzystę w trakcie jazdy. Ponadto dwukołowiec posiada możliwość składania, dzięki czemu łatwiej go przechowywać. Wyposażono go również w kilka ciekawych gadżetów.


Źródło: YouTube/fordvideo1

Jednym nich jest system, który wyliczy z jaką prędkością powinniśmy przebyć wytyczoną trasę, aby jak najmniej się zmęczyć, a co za tym idzie mniej spocić. Na bieżąco będzie również dostarczał nam informacji na temat pogody oraz sytuacji na drogach. Rower będzie kompatybilny z urządzeniem Apple Watch. Po sparowaniu zegarka z rowerem będziemy otrzymywali informacje o dziurach na drodze za pomocą wibracji.  Jak na razie nie wiadomo, jaka będzie cena tego wynalazku oraz kiedy trafi do sprzedaży.

Źródło: www.engadget.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Pralka, którą można zabrać na biwak
Inżynier, jakich mało

Najnowsze artykuły

Menu