CSMH – Zamki kasetowe z funkcją domykania

artykułyNowościpolecane produktyzamki

Szeroki zakres regulacji, funkcja domykania, składany uchwyt i wysoki poziom ochrony IP65 to główne cechy zamków kasetowych CSMH, nowego produktu wprowadzonego przez firmę Elesa-Ganter.

zamek kasetowy z funkcją domykania

Rys. 1. Zamek kasetowy z funkcją domykania CSMH

Korpus zamka (kaseta) wykonany jest ze wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu (PA). Uchwyt teowy, pokrywa mechanizmu zamka, trzpień oraz rygiel to ciśnieniowe odlewy ze stopu cynku. Na ryglu umieszczona jest tuleja obrotowa wykonana ze wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu (PA).

Pozycja rygla na trzpieniu może być regulowana w zakresie od 13 do 75 mm (Rys. 2). Specjalny kształt trzpienia uniemożliwia założenie rygla w niewłaściwy sposób. Kiedy rygiel ustawiony jest w odpowiedniej pozycji, należy zablokować go bocznym wkrętem dociskowym.

zamek CMSH

Rys. 2. Zamek CSMH

Zamykanie drzwi z zamontowanym zamkiem CSMH odbywa się dwuetapowo. Najpierw należy przymknąć drzwi i przekręcić uchwyt wokół jego osi o 90 stopni, przez co rygiel ustawi się w pozycji zamkniętej. W drugim etapie składamy uchwyt w korpus zamka. Powoduje to ruch osiowy trzpienia wraz z ryglem w kierunku drzwi i ich dociśnięcie. Całkowite złożenie uchwytu skutkuje jednocześnie zablokowaniem mechanizmu domykania.

Zamek wyposażony jest w wkładkę na klucz patentowy. Dodatkowo lub alternatywnie można zabezpieczyć go również za pomocą kłódki o maksymalnej średnicy pałąka wynoszącej 8 mm.

Na obwodzie wewnętrznej części korpusu znajduje się pasek silikonu, co zapewnia wysoki stopień ochrony (IP65) zabezpieczając przed ciałami stałymi, kurzem, strumieniem wody i parą. Zamki mogą być stosowane na zewnątrz, również w czasie złej pogody.

Kolejną ciekawą funkcją jest możliwość zastosowania mikroprzełącznika do bezprzewodowej sygnalizacji położenia rygla. Montuje się go w specjalnym gnieździe znajdującym się po wewnętrznej stronie zamka. Mikroprzełącznik dostępny jest jako dodatkowe akcesorium.

montaż mikroprzełącznika

Rys. 3. Montaż mikroprzełącznika

Standardowo dostępne są wykonania zamków zarówno z tym samym, jak i różnymi kodami kluczy. Do wyboru mamy też dwa kolory uchwytu teowego, czarny lub szary.

Zamki CSMH stosowane są między innymi w agregatach, kompresorach, w obudowach przemysłowych klimatyzatorów czy w szafach elektrycznych.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Zamek kasetowy z funkcją domykania CSMH

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

 

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 665 078 500

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Skarpetki dla konstruktorów
GN 5335 – pokrętła nierdzewne z gwintowanym trzpieniem

Najnowsze artykuły

Menu