CyberDog prześcignie Spota?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Xiaomi postanowiła stworzyć robotycznego psa konkurencyjnego dla znanego już Spota od Boston Dynamics. Urządzenie nosi nazwę CyberDog i może przenosić pakunki o masie do 3 kg. Jego maksymalna prędkość to 3.2 metry na sekundę. Oznacza to, że CyberDog może poruszać się dwa razy szybciej niż wspomniany Spot.

Źródło: YouTube/CNET Highlights

Robot wyposażony jest w GPS, czujniki dotykowe, ultradźwiękowe oraz system kamer i mikrofonów. Oczywiście posiada też systemy uczenia się. CyberDog jest jednostką pół autonomiczną w kwestii nawigacji.  Xiaomi sugeruje, że w przyszłości urządzenie otrzyma dodatkowe ulepszenia. Robot jest już dostępny w sprzedaży. Cena? Aktualnie dla pierwszego tysiąca kupujących podano 9999 Juanów, czyli około 6000 zł. Jest to sporo mniej od wielu modeli Smartfonów. Nie wiadomo czy w przyszłości cena ulegnie zmianie, ale z pewnością Xiaomi będzie robiło wszystko, by ich produkt mógł trafić do jak najszerszego grona nabywców.

Źródło: theverge.com | Ilustracja: Eli Alvarez on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Trzymamy poziom. Nowa seria krzyżowych poziomic serii GN 2276
Robot, który sprząta plaże?

Najnowsze artykuły

Menu