Czujnik zdrowia?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Każdy kto oglądał w przeszłości serial Star Trek z pewnością pamięta przenośne urządzenie, za pomocą którego członkowie załogi przechodzili badania medyczne. I podobnie jak wiele innych filmowych gadżetów ten również pojawił się w rzeczywistości. Amerykański startup DynoSense stworzył tricorder czyli przenośne urządzenie, które w ciągu minut jest w stanie zebrać 33 wskaźniki dotyczące naszego zdrowia.


Źródło: YouTube/DynoSense Corp

Urządzenie analizuje między innymi objawy czynności życiowych, elektrokardiogram, ciśnienie krwi, poziom nawodnienia organizmu, jego aktywność oraz poziom wyspania. Następnie dane przenoszone są na wirtualną chmurę, do której dostęp posiadają lekarze. Dzięki internetowi będą mogli wystawić nam szybką diagnozę, zaś my jako potencjalni pacjenci nie musimy w ogóle wychodzić z domu i tkwić w długich kolejkach. Urządzenie w założeniu ma również obniżenie kosztów usług lekarskich oraz zmniejszyć czas oczekiwania na wizytę. Ułatwi to również życie osobom, których stan utrudnia osobiste pojawienie się u lekarza. Twórcy wierzą że ich urządzenie w ciągu 5 najbliższych lat na stałe przyjmie się w medycynie.

Źródło: www.businesswire.com | DynoSense

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Podwodny dron
Mobilny park wodny

Najnowsze artykuły

Menu