Czy wiesz, że: Elesa+Ganter posiada w swojej ofercie mini zamki w wykonaniu ocynkowanym i nierdzewnym?

artykułyzamki

Zamki, obok zawiasów i uchwytów, znajdują zastosowanie prawie w każdym urządzeniu, jednak ze względu na specyfikę aplikacji, nie zawsze jesteśmy w stanie zastosować zamek o standardowych gabarytach np. GN 115. W odpowiedzi na ten problem firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty mini zamki.

 

mini zamki

Rys. Mini zamki

Aktualnie dostępne są dwa rodzaje zamków o mniejszych gabarytach:

  • GN 115.1 – wersja ocynkowana, dostępna w czterech podstawowych wykonaniach (otwieranie kluczem trójkątnym, kwadratowym, patentowym oraz pokrętłem)
  • GN 115.6 – wersja nierdzewna, zapewniająca dodatkowo wyższy stopień zabezpieczenia antykorozyjnego oraz klasę szczelności IP65. Zamek ten jest dostępny w trzech głównych wykonaniach (otwieranie kluczem trójkątnym, kwadratowym oraz wkrętakiem płaskim).

Zamykanie/otwieranie obu powyższych zamków mini odbywa się poprzez obrót o 90°. Montaż mini zamków jest możliwy po wykonaniu odpowiedniego otworu montażowego (patrz karta katalogowa). Zamek wkłada się od strony czołowej, a następnie od tyłu  przykręca się nakrętkę.

Różnica w wielkości między bardzo popularnymi zamkami GN 115, a zamkami mini  jest znaczna, ponieważ zamek typu mini jest o około 30% mniejszy. Nadaje się on idealnie do małych drzwiczek, osłon i wszystkich innych aplikacji, gdzie zależy nam na jak najmniejszych gabarytach.

Linki do stron katalogowych ze szczegółowymi danymi technicznymi znajdują się poniżej:

  • GN 115.6 – zamki typu mini w wykonaniu nierdzewnym
  • GN 115.1 – zamki typu mini w wykonaniu ocynkowanym

Autor: Eligiusz Glass

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 609 914 500 (Eligiusz Glass)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Kolumnowe wskaźniki poziomu HCK-GL do roztworów glikolu
Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA

Najnowsze artykuły

Menu