Czy wiesz, że mamy już polerowane stopy wahliwe?

artykułystopy pod maszyny

W odpowiedzi na sugestie naszych klientów wprowadzamy nowe wykonanie powierzchni dla stóp wahliwych serii GN 341 oraz GN 341.1 – polerowane stopy wahliwe.

 

polerowane stopy wahliwe
Polerowane stopy wahliwe GN 341 – wersja nierdzewna

Zakres wymiarowy stopek pozostaje niezmienny tj. średnica podstawy 60 ÷ 100 mm, wielkość gwintu M16 ÷ M24. Próby wytrzymałościowe przeprowadzone w laboratorium firmy Ganter określiły bezpieczną obciążalność statyczną prezentowanych elementów w zakresie 21 ÷ 27 kN (zależnie od wymiaru). Podkładki antypoślizgowe wulkanizowane z podstawą wykonane są z czarnej gumy NBR (PERBUNAN) o twardości według Shore’a A od 85 do 90.

Zasadniczą różnicą pomiędzy nierdzewnymi stopkami GN 341 i GN 341.1 jest kształt, który w przypadku tej drugiej stopy, eliminuje możliwość osadzania się zanieczyszczeń.

Do zastosowań, w których wymagane jest zachowanie najwyższego stopnia higieny (przetwórstwo spożywcze, farmacja) zaleca się użycie stopy GN 341.1. Posiada ona trzpień nagwintowany jedynie w części, którą całkowicie zakrywa specjalna nakrętka kontrująca. Zapobiega to osadzania się zanieczyszczeń na gwincie, a w połączeniu z odpowiednio ukształtowanym przegubem stopy oraz wulkanizowaną do podstawy gumą antypoślizgową, ułatwia odprowadzanie wody w przypadku mycia ciśnieniowego.

W przypadku kiedy musimy zastosować stopę nierdzewną, głównie ze względu na korozyjne środowisko pracy, możemy ograniczyć się do wersji GN 341.

polerowane stopy wahliwe
Stopa wahliwa GN 341

 

Stopa wahliwa GN 341.1

Prezentowane stopki wykonane są ze stali AISI 304/AISI 303 i od dzisiaj oprócz wersji matowej dostępne są również w wersji polerowanej!
Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Autor: Łukasz Michno
Redakcja: Elesa + Ganter Polska
Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w:

  • nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl
Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!
Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 665 078 500 ( Łukasz Michno )

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Trzpienie blokujące GN 612.8 firmy GANTER
III miejsce dla sponsorowanego przez firmę Elesa+Ganter zespołu WUT Racing!

Najnowsze artykuły

Menu