Czy wiesz, że: pracujemy nad nowym serwisem internetowym Elesa+Ganter?

artykułyCzy wiesz, że...

Od początku roku pracujemy nad wdrożeniem polskiej wersji nowego serwisu internetowego Elesa+Ganter, który będzie stanowił przyjazną i zaktualizowaną do nowoczesnych standardów platformę wymiany informacji pomiędzy Państwem i naszą firmą. Jednak zanim najnowsze rozwiązanie zastąpi wysłużoną i dobrze Państwu znaną stronę WWW, pragniemy przedstawić jego zalety i wyjaśnić sposób działania. Dlatego proponujemy lekturę cyklu artykułów poświęconych funkcjom nowego serwisu WWW i zachęcamy do zapoznania się z nim pod adresem: http://www.elesa-ganter.com/

Część I: katalog produktów

Najważniejszą elementem nowego serwisu jest kompletny katalog produktów. Jego mechanizm pozwala na przejrzenie bogatej oferty Elesa-Ganter w całości w wersji on-line. Każda z oferowanych części jest prezentowana na oddzielnej podstronie zawierającej komplet informacji znanych z drukowanej wersji katalogu. Zacznijmy jednak od początku.

Wersja językowa

Pierwszym krokiem ułatwiającym korzystanie z serwisu umieszczonego pod adresem http://www.elesa-ganter.com/ jest ustawienie polskiej wersji językowej.

Rysunek 1: Wybór wersji językowej

W tym celu należy kliknąć na czerwony przycisk umieszczony w prawym, górnym rogu strony. Spowoduje to wysunięcie czarnego panelu z flagami państw symbolizujących dostępne wersje językowe. Kliknięcie na polską ikonkę uruchomi serwis wyposażony w polskie opisy.

Rysunek 2: Wejście do katalogu produktów

Katalog

Centralną część strony startowej stanowi panel, przy pomocy którego można wejść do katalogu produktów. Panel jest podzielony na cztery sekcje:

  • produkty” – wybranie tego działu i wciśnięcie przycisku „wyświetl wszystko” umieszczonego w prawym, dolnym rogu panelu spowoduje otwarcie podstrony ze wszystkimi dostępnymi produktami,
  • nowe produkty” – wybranie tej zakładki umożliwi przejście do podstrony prezentującej tylko nowości rynkowe,
  • elementy specjalnego przeznaczenia” – z tego miejsca można bezpośrednio przejść do działu katalogu prezentującego elementy do zastosowań specjalnych, pogrupowane według symboli: Ergostyle, Inox, Clean, San, Soft, Esd, ATEX, AE-V0,
  • Rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów” – ta zakładka umożliwia szybkie przejście do podstrony informującej o możliwościach realizacji zamówień specjalnych.

Przeglądanie produktów

W nowej wersji katalogu on-line przeglądanie informacji o produktach zostało znacznie ułatwione. Po wybraniu na stronie startowej zakładki „produkty” i wciśnięciu przycisku „wyświetl wszystko” (patr Rys. nr 2) na ekranie pojawi się podstrona z listą produktów usystematyzowanych według znanych naszym Klientom grup.

Rysunek 3: Wybór grupy produktowej

Kliknięcie na ilustrację danej grupy lub wybór odpowiedniej pozycji z menu umieszczonego po lewej stronie (na czerwonym tle) otworzy stronę z listą produktów (np. pokrętła zaciskowe).

Rysunek 4: Lista produktów w ramach grupy „pokrętła zaciskowe”

Uwaga! Warto zwrócić uwagę na fakt, że menu umożliwiające szybką zmianę grupy produktów jest zawsze dostępne z lewej strony serwisu.

Jeśli chcemy teraz obejrzeć opis produktu wystarczy kliknąć na jego zdjęcie lub oznaczenie.

Rysunek 5: Strona z opisem wybranego produktu

W następnym artykule opiszemy, jak korzystać z sekcji „My E+G” i jakie korzyści się z tym wiążą.

Autor: Bartek Małecki
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Kierowani dotykiem
Wkładki do profili z przelotowym nagwintowanym otworem

Najnowsze artykuły

Menu