Czy wiesz, że produkty z linii ERGOSTYLE ® posiadają najlepsze wzornictwo spośród wszystkich dostępnych elementów maszyn?

artykułyCzy wiesz, że...

Linia ERGOSTYLE ® powstała z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej estetyki wykonania oraz ergonomii, przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości i łatwości obsługi. W większości przypadków elementy te znajdują swoje zastosowanie w urządzeniach użyteczności publicznej, sprzęcie medycznym, wyposażeniu biur, sprzęcie rekreacyjno-sportowym oraz wszędzie tam, gdzie ważne jest, aby wyszukane wzornictwo elementów obsługowych zwiększało atrakcyjność samego produktu.

Główną cechą charakterystyczną linii ERGOSTYLE ® jest ergonomia wykonania, która sprawia, że produkty tej grupy użytkuje się z przyjemnością, a przede wszystkim z łatwością.

Kolejną cechą jest rozszerzona gama kolorystyczna. Cały produkt lub jego element zazwyczaj jest dostępny w 6 wariantach kolorystycznych. Znakiem rozpoznawczym elementów grupy ERGOSTYLE ® jest pięć kropek, umieszczonych w górnej części każdego produktu (Rys. 1).

Rys. 1. Logo ERGOSTYLE ® wraz z charakterystycznymi pięcioma kropkami i przykłady elementów.

Powyższe cechy zostały docenione i na przestrzeni lat wiele z produktów linii ERGOSTYLE ® zostało nagrodzonych prestiżowymi nagrodami za swoje wzornictwo. Poniżej prezentujemy kilka charakterystycznych produktów tej linii.

Dźwignia przestawna ERX (Rys. 2) jest bardzo popularnym produktem zarówno linii ERGOSTYLE® jak i ogólnie spośród wszystkich elementów maszyn.

dźwignia przestawna ergostyle
Rys. 2. Dźwignia nastawna ERX z przyciskiem w kolorze czerwonym.

Dźwignie te stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest częste mocowanie elementu urządzenia. Dzięki możliwości przestawiania ramienia są szczególnie użyteczne w przypadkach, gdzie nie ma miejsca na pełny obrót dźwigni. Dostępne są z przyciskami w sześciu standardowych kolorach.

Kolejnym produktem z omawianej linii jest dźwignia przełączająca ELC (Rys. 3).

dźwignia przełączająca ergostyle
Rys. 3. Dźwignia przełączająca ELC.

Jest używana w układach regulacji kątowej, nieprzekraczających 360o. Mogą to być na przykład układy przełączające urządzeń, układy zmiany kierunku obrotu, przełączające, czy zamykające. Pełne ramię umożliwia łatwe operowanie dźwignią, a półkoliste zakończenie daje pewny chwyt, uniemożliwiając ześlizgnięcie się dłoni. Podobnie jak w poprzednim przypadku widoczną na zdjęciu zaślepkę można zamówić w szczęściu standardowych kolorach.

Ostatnim z prezentowanych elementów jest uchwyt kasetowy EPR-PF (Rys. 4).

uchwyty kasetowe ergostyle
Rys. 4. Uchwyt kasetowy EPR-PR.

Uchwyt ten charakteryzuje się wysoką estetyką i solidnym mechanizmem zatrzaskowym. Kompaktowa budowa oraz zaokrąglone linie zapewniają mu nowoczesny wygląd, a ergonomiczny kształt wgłębienia gwarantuje pewny i bezpieczny chwyt dla dłoni operatora. Uchwyt dostępny jest w kilku rozmiarach oraz dwóch wersja kolorystycznych. Dostępny jest również z certyfikatem niepalności, wymaganym w miejscach użyteczności publicznej.

Przedstawione elementy to zaledwie ułamek całej linii produktów ERGOSTYLE®. Zapraszamy do zapoznania się z całą grupą klikając w poniższy link:

Poniżej znajdują się odnośniki do pełnej grupy oraz kart katalogowych przedstawionych powyżej produktów:

Powiązane artykuły:

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
System spustowy oleju
FoundryEXPO 2013

Najnowsze artykuły

Menu