Czy wiesz, że zarejestrowani użytkownicy serwisu elesa-ganter.com mogą pobierać trójwymiarowe schematy produktów w różnych formatach?

artykułyCzy wiesz, że...

Jedną z najważniejszych cech nowego serwisu internetowego Elesa+Ganter, który niebawem zastąpi obecną witrynę firmową, są usługi dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Należą do nich m.in.:

  • możliwość oglądania online schematów 3D/2D
  • możliwość pobierania schematów 3D lub 2D w różnych, wygodnych dla konstruktorów formatach,
  • możliwość składania prośby o wycenę konkretnych produktów,
  • możliwość zapamiętywania w systemie serwisu ulubionych produktów,
  • możliwość powrotu do ostatnio przeglądanych produktów.

Rejestracja w serwisie

Proces rejestracji zabiera niecałą minutę. Wystarczy wejść na stronę www.elesa-ganter.com i kliknąć na link „Rejestracja” umieszczony w prawym górnym rogu strony, na dole sekcji „My E+G”.

Rysunek 1: Umiejscowienie linku „rejestracja”

Na ekranie pojawi się formularz, w którym trzeba podać dane osobowe, adresowe oraz wymyślone przez siebie hasło. Pola oznaczone kolorem czerwonym są obowiązkowe.

Rysunek 2: Wygląd formularza rejestracyjnego

Po wypełnieniu formularza na podany w nim adres e-mail przyjdzie potwierdzenie zawierające link aktywacyjny. Kliknięcie na niego kończy proces rejestracji.

Logowanie do serwisu

Osoby zarejestrowane mogą zalogować się do serwisu podając login i hasło w formularzu umieszczonym w prawym, górnym rogu strony WWW, w sekcji „My E+G”.

Rysunek 3: Formularz logowania

Po zalogowaniu w sekcji „My E+G” pojawi się link „Otwórz mojego E+G menedżera”. Kliknięcie na niego wyświetli stronę z usługami dostępnymi dla zarejestrowanych użytkowników.

Rysunek 4: Wygląd strony z usługami dostępnymi dla zarejestrowanych użytkowników

Zakładki
W tej sekcji widoczne są strony produktów, które zostały dodane do ulubionych podczas przeglądania zawartości katalogu. Na stronie każdego z produktów umieszczony jest przycisk „dodaj do ulubionych”. Jeśli wciśnie go zarejestrowany użytkownik serwisu www.elesa-ganter.com, to link do wybranego produktu pojawi się w sekcji „zakładki”.

Rysunek 5: Położenie przycisku „dodaj do ulubionych”

Pobieranie schematów i składanie zapytań ofertowych

Zarejestrowany użytkownik serwisu może poprosić o udostępnienie schematów 3D/2D w formie plików do pobrania. Aby to zrobić, należy wejść na stronę upatrzonego produktu i wcisnąć odpowiedni kod z tabeli wymiarów.

Rysunek 6: Tabela wymiarów jest umiejscowiona pod opisem produktów, kody mają formę linków

Na ekranie pojawi się okienko umożliwiające dodanie produktu do sekcji „prześlij zapytanie” oraz wejście na stronę z podglądem schematów 3D/2D w różnych formatach, z której można wysłać prośbę o udostępnienie plików do pobrania. Zostaną one dostarczone na adres e-mail podany w czasie rejestracji w serwisie.

Rysunek 7: Okienko umożliwiające zapamiętanie zapytania ofertowego lub wejście do podglądu schematów 3D i 2D

Rysunek 8: Wygląd strony wyświetlającej schemat 3D. Pole „file format” umożliwia wybór formatu pliku ze schematem. Do wyboru jest ponad 30 formatów plików 3D i 3 formaty plików 2D.

Przesyłanie zapytania ofertowego

Podczas przeglądania produktów zarejestrowany użytkownik może zaznaczyć te, przy których chciałby wysłać zapytanie ofertowe (patrz rys. 7). Jeśli to zrobi, w sekcji „prześlij zapytanie” pojawi się dany produkt wraz z polem umożliwiającym wpisanie treści zapytania.

Rysunek 9: Przesyłanie zapytania ofertowego

Wypełnienie go i wciśnięcie przycisku „wyślij” spowoduje wysłanie zapytania do lokalnego oddziału Elesa+Ganter.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Prąd z nawozu
Koła jezdne i zestawy kołowe RE.E2

Najnowsze artykuły

Menu