Czy wiesz, że: Zawiasy z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW posiadają certyfikaty IMQ oraz UL?

artykułyCzy wiesz, że...

W celu dostosowania się do międzynarodowych uregulowań dotyczących bezpieczeństwa pracy, zawiasy  CFSW zostały poddane certyfikacji przez dwie niezależne jednostki:

  • IMQ – jest to wiodącą włoska jednostka certyfikującą, zajmująca się certyfikacją systemów zarządzania oraz badaniami produktów pod względem ich bezpieczeństwa i jakości. IMQ jest uznane przez Unię Europejską jako Organ Notyfikowany dla wielu dyrektyw odnoszących się do wymagań bezpieczeństwa i dotyczących oznakowania CE. Zapewnia badania w wysokiej klasy laboratoriach, techniczne wsparcie w eksporcie oraz szkolenia.
  • UL (Underwriters Laboratories Inc.) – jest globalną, niezależną organizacją utworzoną w 1894 roku. Zajmuje się ona testowaniem, wydawaniem ekspertyz, przeprowadzaniem audytów oraz certyfikacją produktów na rynek USA oraz Kanady.  UL to symbol najwyższej jakości w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa dla elektrycznych urządzeń oraz komponentów.

Rys. 1: Zawiasy CFSW – certyfikaty

zawiasy CFSW - certyfikaty

Po przeprowadzeniu szczegółowych testów przez jednostki certyfikujące, zawias CFSW uzyskał:
certyfikat nr CA02.04800 (IMQ)

certyfikat nr E360222 (UL)

Dzięki temu, producenci maszyn oraz ich operatorzy mają gwarancję najwyższej jakości oraz funkcjonalności tego produktu.

Każdy zawias CFSW jest oznakowany logiem IMQ oraz UL co potwierdza spełnienie wszystkich wymagań stawianych przez niezależne jednostki certyfikujące. Szczególnie w zakresie międzynarodowych standardów dotyczących bezpieczeństwa w Europie, USA oraz Kanadzie.

W celu dokładnego zapoznania się z powyższymi certyfikatami prosimy kliknąć w wybrany instytut: IMQ lub UL, a następnie w polu „Company name” wpisać „Elesa”.

Poniżej link do strony katalogowej oraz poprzednich artykułów w Magazynie dla Konstruktorów odnośnie CFSW:

 

Autor: Eligiusz Glass

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o ofercie produktowej ELESA+GANTER znajdują się w:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

 

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

 

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 609 914 500 (Eligiusz Glass)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Trzpień montażowy GN 214.2/GN 214.3
ITM Polska 2013

Najnowsze artykuły

Menu