DD52R-E – Nowy model elektronicznych wskaźników położenia

artykułyNowościwskaźniki położenia

Elesa+Ganter konsekwentnie rozszerza ofertę wskaźników położenia. Nowym produktem w ofercie jest DD52R-E, elektroniczny wskaźnik położenia z napędem bezpośrednim. Jest on elektronicznym odpowiednikiem mechanicznego wskaźnika położenia serii DD52R, bazującym na technologii wykorzystanej wcześniej w mniejszym modelu wskaźnika elektronicznego DD51-E (rys. 1) .

Elektroniczne wskaźniki położeniaDD52R-E

Rys.1. Rodzina elektronicznych wskaźników położenia z napędem bezpośrednim- od lewej nowy DD52R-E oraz obecny już w ofercie DD51-E

Wskaźnik elektroniczny DD52R-E jest urządzeniem montowanym bezpośrednio na wrzecionie sterującym o średnicy 20mm. Piasta wskaźnika wykonana jest ze stali nierdzewnej AISI 304. Obudowa składa się z dwóch zespawanych ultradźwiękowo części, korpusu i podstawy. Oba elementy wykonane są ze wzmacnianego poliamidu, a na pochylonej, frontowej części korpusu znajduje się przezroczyste okienko odczytu. Wyświetlacz DD52R-E mieści aż sześć cyfr przy 12 mm ich wysokości. Ułatwia to odczyt wskazywanych wartości i rozszerza zakres możliwych wskazań.

Opisana konstrukcja wskaźnika zapewnia bardzo wysoką klasę szczelności – IP65, a z dodatkowym mosiężnym pierścieniem uszczelniającym – IP67 (rys.2).

Budowa elektronicznego wskaźnika położenia DD52R-E

Rys.2. Budowa elektronicznego wskaźnika położenia DD52-E

To co wyróżnia elektroniczne wskaźniki położenia to możliwości ich bezpośredniego programowania, bez konieczności posiadania dodatkowego oprogramowania. Za pomocą kombinacji czterech przycisków znajdujących się nad wyświetlaczem modelu DD52R-E możemy wybierać i ustawiać dostępne funkcje: odczyt i ładowanie wartości bezpośredniej lub przyrostowej, zmiana jednostek mm/cale dla pomiarów liniowych, pomiar wartości kąta obrotu, ustawianie wartości przełożenia, offsetu, czy dokładności wskazania. Istotną cechą jest też możliwość ustalania dowolnej wartości przełożenia w przedziale od 0,01 do 100. Dodatkowo, elektroniczny wskaźnik położenia z napędem bezpośrednim DD52R-E posiada ważną funkcję, wczytania pozycji docelowej. Za jej pomocą możemy zapamiętać aż do 32 nastawów, do których będziemy chcieli wrócić w przyszłości. Żywotność baterii DD52-E określona jest na 8 lat ciągłej pracy. Zaznaczyć przy tym należy, że wymiana baterii pozwala na zachowanie w pamięci ustawionych funkcji i nie wymaga demontowania wskaźnika z wrzeciona (rys.3).

Pulpit sterowania elektronicznego wskaźnika położeniaDD52R_E

Rys.3. Wygląd pulpitu sterującego elektronicznego wskaźnika położenia DD52R-E

Elektroniczne wskaźniki położenia DD51-E i DD52R-E to idealne rozwiązanie dla wszystkich aplikacji, do których nie możemy dobrać standardowego przełożenia (np. układy liniowe pracujące na pasku zębatym lub łańcuchu, albo pracujące na śrubach o nietypowym skoku) lub aplikacje, gdzie wartość odniesienia (punkt zerowy pomiaru) znajduje się poza zakresem pracy mechanizmu regulacji. Nowy model DD52R-E charakteryzują więc przede wszystkim większe gabaryty i zakres pomiaru, wydłużona żywotność baterii oraz rozszerzona funkcjonalność.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

 

Autor: Stefan Lewandowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w katalogach papierowych oraz na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Stefan Lewandowski)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Most składany jak origami
CMC – Podkładki łożyskowe ułatwiające dokręcanie

Najnowsze artykuły

Menu