Deskolotka, czyli inżynieria wyższych lotów

artykułyBez kategorii

Prawdopodobnie zetknęliście się już z tym wynalazkiem, ponieważ ostatnio było i nadal jest o nim głośno. Amerykańska frma Arx Pax stworzyła deskolotke o nazwie Hendo, która dzięki wbudowanym elektromagnesom lewituje na na wysokości około trzech centymetrów nad ziemią, ale pod warunkiem, że porusza się nad powierzchnią, która jest metalowa lub jest innego rodzaju przewodnikiem nieferromagnetycznym.


Źródło: Hendo Hover na YouTube

Deskolotka Hendo ma trafić do sprzedaży mniej więcej za rok. W tej chwili w serwisie Kickstarter trwa zbiórka pieniędzy na finansowanie projektu. Do jej zakończenia pozostało jeszcze sporo czasu, ale genialni konstruktorzy już zebrali dwukrotnie większą sumę, niż zakładano.

Koszt zakupu Hendo to bagatela dziesięć tysięcy dolarów. Ale firma oferuje również inną możliwość. Za trzysta dolarów można kupić Hendo Hover Engine czyli jeden z silników, które napędzają urządzenie. Producenci po prostu zachęcają i namawiają do tego, aby kupujący starali się samodzielnie dopracować i rozwijać ich technologię. Dzięki temu wierzą, że w szybszym czasie uda im się stworzyć produkt naprawdę wysokiej jakości, który zadowoli szerokie rzesze odbiorców. Zwłaszcza że technologia zastosowana w desce jest bardzo tania i w przyszłości ma szanse na zrewolucjonizowanie transportu.

Źródło: Arx Pax, Kickstarter, www.geekweek.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Samochód, czy samolot? A może dwa w jednym?
Nowa konstrukcja parasolki

Najnowsze artykuły

Menu