Deskorolka bez deski?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wystarczy odrobina pomysłowości, by urządzenie, którego używamy od dawana zostało zdefiniowane na nowo i zaczęło żyć drugim życiem. Przykładem może być nowy rodzaj deskorolki, która wyróżnia się tym, że w zasadzie nie posiada deski.


Źródło: YouTube/MustVideosWatch

Składa się z dwóch obręczy o średnicy około dwudziestu pięciu centymetrów. W środku znajdują się specjalne platformy, na których umieszczamy stopy. Pozwala to znacznie swobodniejsze poruszanie stopami, co otwiera drogę do stworzenia i udoskonalania nowych ewolucji na skateparkach. Oczywiście konstruktorzy pozostawili nam możliwość połączenia obręczy za pomocą specjalnego pałąka, tak aby użytkowanie przypominało wcześniejsze deskorolki. Z powodu nietypowej konstrukcji wynalazek otrzymał nazwę Post Modern Skateboard – Deskorolka postmodernistyczna. Każdy zainteresowany może już nabyć taką deskorolkę korzystając z katalogu Hammacher Schlemmer w cenie niespełna stu dolarów.

Źródło: Cnet / Hammacher Schlemmer

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Cybermrówki
Tramwaj na wodór

Najnowsze artykuły

Menu