Dmuchany robot

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Dmuchane roboty w kosmosie? Mimo, że brzmi to niedorzecznie, to właśnie taki jest pomysł inżynierów z NASA. Amerykańska agencja chce wysłać na orbitę cały oddział takich maszyn. Na razie powstał prototyp o imieniu King Luie.


Źródło: YouTube/Brigham Young University

Maszyna jest zbudowana z poduszek powietrznych, które napełniając się powietrzem, mają imitować ludzkie mięśnie. W ten sposób robot będzie poruszał tylko potrzebnymi w danej chwili elementami. Roboty tego rodzaju mają zostać wykorzystane do najbardziej skomplikowanych operacji jakie trzeba wykonać w kosmosie. Docelowo roboty będą powstawały już na miejscu, w kosmosie, dzięki drukarkom 3D. W ciągu kilku lat mają trafić na Międzynarodową Stację Kosmiczną, a w dalszych planach będą pomagać w kolonizacji Marsa i badaniach Księżyca. NASA nie ogranicza jednak projektu jedynie do przestrzeni kosmicznej. Jeżeli robot się sprawdzi to może wejść do regularnego użytku również na Ziemi. Wtedy służyłby za pomoc (i zarazem maskotkę) między innymi w domach dziecka, szkołach czy szpitalach.

Źródło: www.digitaltrends.com | Ilustracja: Gerd Altmann z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Rusza budowa Hyperloop
Jak unieruchomić detal w zależności od procesu produkcyjnego

Najnowsze artykuły

Menu