Dmuchany robot

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Otherlab – prywatna firma zajmująca się badaniami i rozwojem nowych technologii opracowała pneumatycznego robota. AntRoach jest nadmuchiwany, dzięki czemu waży zaledwie 35 kg. Mimo tego, jest w stanie przenosić na odległość ciężary o wadze do 450 kg. Na uwagę zasługuje pneumatyczny system napędzania. Skomplikowany system pompuje (lub wypompowuje) powietrze w odpowiednie miejsca robota w taki sposób, by ten szybko poruszał odnóżami. Jego konstruktorzy twierdzą, że w przyszłości można będzie osiągnąć  prędkość pojedynczych ruchów zbliżoną do eksplodującej poduszki powietrznej w samochodzie. Na razie AntRoach jest w stanie pokonać 8 km w ciągu godziny. Niedowiarkom polecamy pokaz możliwości tej maszyny:

http://www.otherlab.com/news/2011/11/21/the-ant-roach/

Źródła: http://www.newscientist.com/

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Poznań Air Fair
Biegiem po piasku

Najnowsze artykuły

Menu