Dociskacze poziome z blokadą otwarcia

artykułydociskiNowościpolecane produkty

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Elesa + Ganter wprowadziła na rynek dociskacze szybkomocujące serii GN 820.3 oraz GN 820.4. To innowacyjne rozwiązanie dla aplikacji narażonych na drgania i wibracje. Dzięki specjalnemu mechanizmowi dociskacze blokują się automatycznie podczas zamykania, a do otwarcia wymagane jest zwolnienie mechanizmu blokady.

Dociskacze poziome z blokadą otwarcia

Nowe serie dociskaczy oznaczane GN 820.3 oraz GN 820.4 bazują na jednym z najpopularniejszych modeli dociskaczy poziomych GN 820. Zostały dodatkowo wyposażone w nowatorski system zabezpieczający przed otwarciem na skutek nieumyślnego działania lub silnych drgań.

Aby otworzyć dociskacz należy zwolnić zaczep bezpieczeństwa, naciskając przycisk mechanizmu znajdujący się pod ramieniem dźwigni dociskacza. Konstrukcja mechanizmu umożliwia wygodną obsługę dociskacza jedną ręką, a specjalny kształt rękojeści dźwigni chroni operatora przed zranieniem (przytrzaśnięciem dłoni).

Serię GN 820.3 różni od GN 820.4 jedynie sposób mocowania. W pierwszym przypadku dociskacz posiada przylgę poziomą, zaś w drugim pionową. Każdy model jest dostępny w wykonaniu NL (rozwidlone ramię mocujące) oraz PL (pełne ramię mocujące) (Rys. 1).

Budowa dociskacza

Rys.1.Budowa dociskacza poziomego GN 820.3

Elementy konstrukcyjne dociskaczy są wykonywane z tłoczonej stali C10, stali hartowanej i ocynkowanej (pasywacja niebieska) lub ze stali nierdzewnej AISI 304 – oznaczenie NI.

Typy dociskacza

Rys.2. Typy dociskacza poziomego GN 820.3

Wykonanie i konstrukcja dociskaczy z blokadą otwarcia gwarantuje niezawodność i precyzję działania na przestrzeni dużej liczby cykli zamykania. Idealnie nadają się do aplikacji, w których musimy w pełni świadomie odblokować docisk, bądź w urządzeniach narażonych na drania i wibracje.

Link do strony katalogowej znajduje się poniżej:

GN 820.3

GN 820.4

 

Autor: Łukasz Kołodziejski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o ofercie produktowej znajdują się w katalogach papierowych lub na stronie www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 800 (Łukasz Kołodziejski)

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Wziernikowe wskaźniki przepływu – HVF
Pokrętła z ograniczonym momentem siły dokręcenia – GN 3663

Najnowsze artykuły

Menu