Dodatkowe palce

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Specjaliści z MIT bezustannie pracują nad urządzeniami, które mogą pomóc osobom niepełnosprawnym lub też usprawniają codzienne prace. Harry Asada oraz Faye Wu skonstruowali specjalną rękawicę, która pozwala za pomocą jednej dłoni wykonywać niemal wszystkie czynności w tym również te, do których zazwyczaj potrzebne są obie ręce.

Cała tajemnica tkwi w tym, aby wyposażyć dłoń w dwa dodatkowe palce. Całe urządzenie jest na razie w fazie testów i twórcy pracują nad dostosowaniem siły nacisku w rękawicy. Natomiast wiadomo już, że urządzenie będzie wysoko rozwinięte technologicznie. Rękawica jest wyposażona w specjalny system sensorów, który śledzi ruchy naszej dłoni i na podstawie określonych algorytmów samemu ustala jaki ruch powinny wykonać dodatkowe palce. Jeżeli wszystkie testy wypadną pomyślnie, to rękawica ma trafić do sprzedaży już niedługo. Potencjalna cena jeszcze nie jest znana, ale wiele wskazuje na to, że może okazać się prawdziwym hitem rynkowym umożliwiającym np. osobom niepełnosprawnym wykonywanie wielu czynności w sposób samodzielny.
Źródło: www.extremetech.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Luksusowy pociąg z Japonii
Zapięcie GN 8330

Najnowsze artykuły

Menu