Dom jak bateria

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Naukowcy opracowali prototyp baterii słonecznej, która, w przeciwieństwie do tradycyjnych, jest niemal całkowicie przeźroczysta. Dzięki tej właściwości można ją wykorzystywać zamiast tradycyjnych szyb, jak też jako podstawowy materiał do budowy domu. Nowe baterie słoneczne zawierają dwutlenek tytanu i barwnik, który nadaje im delikatnie czerwonawy odcień, pozostawiając je transparentnymi.

Zastosowanie tego wynalazku do budowy domów pozwoli na wznoszenie budynków całkowicie niezależnych od sieci elektrycznej, lub wręcz produkujących własną energię, którą będzie można sprzedać. Technologia ta umożliwi nam, jak wyliczają naukowcy, na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery o niemal połowę.Profesor John Bell, współtwórca wynalazku, zapewnia, że nowe baterie słoneczne pojawią się na rynku w ciągu kilku najbliższych lat.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Ognioodporna wełna dla amerykańskich żołnierzy
Dociski o zwiększonej trwałości – LONGLIFE

Najnowsze artykuły

Menu