Dom, który uczy się od mieszkańców

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

InterHome to nazwa modelu domu zaprojektowanego przez naukowców z University of Hertfordshire, który będzie się adaptował do potrzeb i zwyczajów jego mieszkańców, będzie także potrafił ostrzegać o nie zamkniętych drzwiach, pożarze lub włamaniu. Jedną z najważniejszych cech domu będzie energooszczędność. Poprzez poznanie zwyczajów użytkowników dom będzie w stanie redukować koszty zyżycia energii. Naukowcy zaprojektują także specjalnego pilota z ekranem dotykowym, przy pomocy którego użytkownik domu będzie mógł kontrolować swoją posiadłość. Model takiego domu został przedstawiony podczas Microsoft Imagine Cup, które odbyły się na początku lipca 2009 w Kairze.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Sport w Kielcach
Roboty na boisku

Najnowsze artykuły

Menu